Vyhledat
  • Adriana Tomšů

Korea vítězem celotáborové hry

Aktualizováno: 10. 8. 2020

Vše začalo jedním veršem "Máme rádi tsumego". Do pátku si však mladší kluci stihli na rozcvičku připravit již celou sloku. :-) Skandování děti tedy neomrzelo a úlohy je bavily po celý kemp. Během dne se touto aktivitou inspirovaly i holky, které vymyslely hned dvě další písničky. (budou zde doplněny)


Dopoledne čekalo již tradičně juniory Tsumego a lekce Go. Po obědě jsme se poté vzhledem k horkému počasí byli osvěžit u vody, kde starší junioři společně s lektory dokonce přeplavali přehradu na druhý břeh a zpět. Odpoledne byla na programu poslední lekce Go a každý získal následně závěrečné hodnocení od svých lektorů v pracovních sešitech, které získaly hned v úvodu soustředění s úlohami, poučkami a místem pro své poznámky u lekce. Každý si tento sešit odvezl s sebou domů. Můžete tedy doma nahlédnout, jak se juniorům dařilo.


K večeru se odehrála závěrečná hra do celotáborové soutěže. Zvolen byl pro tuto příležitost Go Sparťan. Jedná se o hru, kde dva týmy proti sobě hrají partii 9x9 a k odehrání tahu musí vždy oběhnout kolečko, avšak zároveň se mohou navzájem vybíjet. V případě, že jsou vybití musí oběhnout další kolečko, aby mohly odehrát tah. Začátečníci se tak snažili vybíjet pokročilé hráče v týmech navzájem, aby se ke hře dostávali co nejméně. Nejlepší strategii se podařilo nakonec vymyslet týmu Korea, který vyhrál nejen tuto hru, ale i celotáborovou soutěž. Na druhém místě se umístila Čína, třetí Taiwan a poslední skončilo Japonsko. Každý tým však zazářil v některé ze soutěží po celý týden a výsledky byly po dlouhou dobu vyrovnané.


Píseň mladších kluků k rozcvičce:

"Máme rádi Tsumego,

každý den hrajeme Go.

Do schodů nás nechytíš,

ale lektory chytíš.

Lektoři nás učí,

Áďa za nás ručí.

Soutěže nás moc baví,

jsou to nápady Ádi."
122 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše